چه زمانی سمعک شما نیاز به تعمیر دارد؟

غیر منطقی نیست که بگوییم سمعک ها بصورت دوره ای نیاز به تعمیر دارند به همین علت است که سمعک ها همیشه با گارانتی  و خدمات پس از فروش فروخته می شوند.

اما پیش بینی اینکه سمعک هر فردی چه میزان به تعمیر نیاز دارد ،بسیار مشکل است .

دلیلش این است که عواملی مانند مدت زمان استفاده ازسمعک، چگونگی استفاده از سمعک ، و حتی شیوه  و نحوه زندگی هر فرد در این امر تأثیر گذار می باشد.آیا شما فرد فعالی هستید؟ آیا شما در محیط سرپوشیده شرکت مشغول انجام کارهای اداری هستید ؟  و یا مشغول به یک کار طاقت فرسا در خارج از محیطهای معمول اداری هستید؟ آیا شما در یک  منطقه آب و هوایی گرم، بارانی و یا مرطوب زندگی می کنید؟ آیا شما سمعک خود را هر شب قبل از خواب در جعبه مخصوص سمعک قرار می دهید ویا از رطوبت گیر برای نگهداری سمعک خود  استفاده می کنید؟ ویا هنگامیکه از سمعک هایتان استفاده نمی کنید آنها را در کیف تان قرار می دهید؟ایا هنگام استحمام و یا قدم زدن در هوای بارانی سمعک هایتان را از گوشتان بیرون می آورید ؟

تمام این مسائل می توانند در تعمیرات دوره ای سمعک شما مؤثر باشد.

و بعلت اینکه سمعک ها داخل و یا پشت گوش شما قرار می گیرند ،در تمام مدت در معرض عواملی هستند که می تواند باعث آسیب رساندن به سمعک شوند.رطوبت، جرم گوش، گردو غبار می توانند عملکرد  و طول عمر سمعک را تحت تاثیر قرار دهند. ا کنون، اکثر تعمیراتی که کلینیک ها ی شنوایی و تولید کنندگان سمعک با آن  مواجه شده اند حذف موم و گرد و غبار از سمعک ها است .

سمعک ها بگونه ای طراحی شده اند که روزانه مورد استفاده قرار گیرند و می توانند عوامل محیطی زیادی را تحمل کنند. اما سمعک ها دستگاه های الکترونیکی ظریف  و  پیچیده ای  هستند که  نیاز به مراقبت ویژه دارند. بنابراین در حالی که غیر ممکن است که  بگوییم که  سمعک شما هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیردارد ،  می توانیم به شما بگوییم که نظافت منظم، تعمیر و نگهداری روزمره و مراقبت هوشیارانه از سمعک ها  به شما اجازه می دهد که طول عمر و دوام سمعک هایتان را افزایش دهید .

برای مشاهده ویدئوهای نگهداری و مراقبت از سمعک اینجا را کلیک نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مراقبت و نگهداری از سمعک اینجا را کلیک کنید.

منبع : سمعک استارکی آمریکا

ترجمه:گروه علمی و آموزشی صبا