اهمیت سلامت شنوایی در مردان

افت شنوایی در مردان نسبت به زنان شایع تر است و با توجه به گزارشات و تحقیقات انجام شده افت شنوایی شایع ترین بیماری مزمن برای مردان 75 سال و بالاتر می باشد.

هنگامی که سخن از سلامتی به میان می آید ،اولین موضوعاتی که به ذهن می رسد رژیم غذایی و ورزش است .همه و همه به این فکر می کنند که در هفته گذشته چه مدت زمانی به پیاده روی رفته اند؟چه میزان فعالیت بدنی داشته اند و چه مقدار از مواد غذایی سالم نسبت به فست فود مصرف کرده اند؟ 

اما این تفکر اشتباهی است .سلامت صرفا به تغذیه و فعالیت فیزیکی نیست، شنوایی هم یکی از موضوعات مهم سلامتی است که باید به آن توجه شود و برای مردان ،سلامت شنوایی باید در الویت قرار گیرد.چرا؟

افت شنوایی در مردان نسبت به زنان شایع تر است و با توجه به گزارشات و تحقیقات انجام شده افت شنوایی شایع ترین بیماری مزمن برای مردان 75 سال و بالاتر می باشد.از طرف دیگر بعلت گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و محیط های کاری شلوغ و پر سرو صدا ، تعداد مردان جوانی که مبتلا به افت شنوایی می شوند نیز در حال افزایش است .

در واقع بی خوابی ، دیابت ، بیماری های قلبی و عروقی ، افسردگی و زوال عقل همه و همه از اثرات افت شنوایی درمان نشده است.با انجام تست شنوایی سالانه از سلامت شنوایی خود اطمینان حاصل کنید تا از زندگی فردی و اجنماعی لذت بیشتری ببرید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مزایای اجتماعی درمان افت شنوایی  اینجا را کلیک نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تفاوت های افت شنوایی زنان و مردان اینجا را کلیک کنید.

 

گروه علمی و آموزشی صبا